Rumeurs
Officiel

FA Cup : Calendrier

Calendrier FA Cup: retrouvez sur cette page le calendrier complet du championnat d'Angleterre pour la saison 2024/2025.

Extra Preliminary Round Extra Preliminary Round Replays Tour préliminaire Preliminary Round Replays 1st Round Qualifying 1st Round Qualifying Replays 2nd Round Qualifying 2nd Round Qualifying Replays 3rd Round Qualifying 3rd Round Qualifying Replays 4th Round Qualifying 4th Round Qualifying Replays 1er tour 2ème tour 3ème tour 4th Round 5th Round Quart de finale Demi-finale Finale
03/08/2024
Boro Rangers
16:00
West Allotment Celtic
Shildon AFC
16:00
Ashington AFC
Beverley Town
16:00
Whitley Bay FC
Heaton Stannington
16:00
Easington Colliery
Birtley Town
16:00
Bridlington Town
Tow Law Town
16:00
Blyth Town
North Shields
16:00
Newcastle Blue Star
Tadcaster Albion
16:00
Seaham Red Star
Penrith AFC
16:00
Pickering Town CFC
Colne
16:00
Mossley AFC
Longridge Town
16:00
Cheadle Town
Sheffield
16:00
Nantwich Town
Ossett United
16:00
Widnes
Vauxhall Motors
16:00
Eccleshill United
AFC Liverpool
16:00
Abbey Hey
Wythenshawe Town
16:00
Chadderton
Whitchurch Alport
16:00
Irlam
Thackley
16:00
Frickley Athletic
Stocksbridge Park Steels
16:00
Prestwich Heys
West Didsbury & Chorlton
16:00
Burscough
Penistone Church
16:00
Charnock Richard
Ramsbottom United
16:00
Stalybridge Celtic
Barnoldswick Town
16:00
Brighouse Town
Liversedge
16:00
Silsden
Albion Sports
16:00
Trafford
Campion
16:00
Parkgate
Padiham
16:00
Golcar United
Wythenshawe Amateurs
16:00
Pilkington
Northwich Victoria
16:00
Squires Gate
Handsworth Parramore
16:00
South Liverpool
Congleton Town FC
16:00
Bury
Hallam
16:00
Lower Breck
Stockport Town
16:00
1874 Northwich
Litherland Remyca
16:00
Glossop North End
AFC Emley
16:00
St Helens
Brocton
16:00
Tividale
Wolverhampton Casuals
16:00
Rugby Town
Lutterworth Town
16:00
Studley FC
Coventry Sphinx
16:00
Ashby Ivanhoe
OJM Black Country
16:00
Chasetown
Rugby Borough
16:00
Darlaston Town
Kidsgrove Athletic
16:00
Pershore Town
AFC Wulfrunians
16:00
Atherstone Town
Sporting Khalsa
16:00
Coventry United
Sutton Coldfield Town
16:00
Romulus
Hinckley AFC
16:00
Highgate United
Westfields
16:00
Daventry Town
Worcester Raiders
16:00
Stourport Swifts
Racing Club Warwick
16:00
Hednesford Town
Stone Old Alleynians
16:00
Bedworth United
Hanley Town
16:00
Boldmere St Michaels
Worcester City
16:00
Walsall Wood
Uttoxeter Town
16:00
Heanor Town
Shifnal Town FC
16:00
Belper United
Malvern Town
16:00
Hereford Pegasus
Sporting Club Inkberrow
16:00
Dudley Town
Evesham United
16:00
Newcastle Town
Coleshill Town
16:00
Eastwood Community
Gresley
16:00
Lichfield City
Corby Town
16:00
AFC Rushden & Diamonds
Grimsby Borough
16:00
Oadby Town
Leicester Nirvana
16:00
Northampton ON Chenecks
Rossington Main
16:00
AFC Mansfield
Shirebrook Town
16:00
Deeping Rangers
Bourne Town
16:00
Aylestone Park
Yaxley FC
16:00
Godmanchester Rovers
Lincoln United
16:00
Goole
Melton Town
16:00
Harrowby United
Shepshed Dynamo
16:00
Winterton Rangers FC
Sherwood Colliery
16:00
Grantham Town
Kimberley Miners Welfare
16:00
Cleethorpes Town
Skegness Town
16:00
Newark Flowserve
Wellingborough Town
16:00
Sleaford Town FC
Bugbrooke St Michaels
16:00
Loughborough University
Sileby Rangers
16:00
Boston Town FC
Hucknall Town
16:00
Bottesford Town
Dereham Town
16:00
Wisbech Town
Ely City
16:00
Mulbarton Wanderers
Sheringham
16:00
Woodbridge Town
Cambridge City
16:00
Lakenheath
Harleston Town
16:00
Heacham
Great Yarmouth Town
16:00
Kirkley & Pakefield
Wroxham
16:00
Walsham Le Willows
Thetford Town
16:00
Ipswich Wanderers
Stowmarket Town
16:00
Histon
Cornard United FC
16:00
Fakenham Town
Newmarket Town
16:00
March Town United
Gorleston
16:00
Hadleigh United
Long Melford
16:00
Downham Town
Soham Town Rangers
16:00
Mildenhall Town FC
Great Wakering Rovers
16:00
Redbridge
Newport Pagnell Town FC
16:00
Ilford
Stansted
16:00
Biggleswade
Leverstock Green
16:00
Baldock Town
Eynesbury Rovers
16:00
Romford
Tring Athletic
16:00
Barking
Biggleswade United FC
16:00
Frenford
Milton Keynes Irish
16:00
Welwyn Garden City
Witham Town
16:00
Hertford Town
London Lions
16:00
Arlesey Town